fbpx

Polerowanie samochodu Krosno

Polerowanie lakieru samochodowego to klucz do nieustającego blasku Twojego auta! Utrzymanie blasku lakieru samochodowego może wydawać się prostym zadaniem. Niemniej jednak polerowanie wymaga podstawowej wiedzy o autach i karoseriach. Polerowania samochodu to nie tylko preparat, ściereczka i maszyna do polerowania. Sztuką jest odnowienie lakieru tak, aby wyglądał, jak nowy i nie miał śladów użytkowania. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są metody polerowania lakieru samochodu. Czym się różnią od siebie i dla kogo są dedykowane. Przekonaj się, jak polerowanie potrafi odmienić wygląd Twojego auta i sprawić, że zyska ono drugie życie. 

Korekta lakieru auta — dla kogo?

Korekta lakieru karoserii przeznaczona jest dla osób, których samochód:

Stracił blask, połysk oraz głębię lakieru,
Lakier został porysowany przez częste mycie na myjniach bezdotykowych,
Stoi pod tak zwaną chmurką,
Jest przeznaczony na sprzedaż (samochody z zadbanym lakierem łatwiej sprzedać),
Powinien mieć ciągle ładny, zadbany lakier.

Metody polerowania samochodu

Renowacja lakieru samochodowego odgrywa kluczową rolę w przywracaniu blasku i wyglądu pojazdu. Najpopularniejsze metody korekty lakieru to:

Polerowanie jednoetapowe — podstawowa metoda polerowania. Polega na delikatnym usunięciu drobnych rys, oksydacji oraz innych niedoskonałości lakieru. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych, wysokiej jakości past polerskich. Ta metoda usuwa ok. 50% rys, przywraca blask i głębię koloru, ale nie gwarantuje długotrwałej ochrony. Usługa kierowana jest do osób, które chcą niedrogo odświeżyć lakier swojego samochodu. Ponadto do osób, które chcą ponieść wartość auta przed sprzedażą,
Polerowanie dwuetapowe — zaawansowana metoda składająca się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zostają usuwane głębokie rysy i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Następnie wygładza się powierzchnię lakieru. Ta metoda usuwa ok. 80% rys, daje trwalszy efekt i długotrwałe zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Usługa kierowana jest do osób, które chcą ponadprzeciętnie zadbać o wygląd swojego auta i jego lakieru. Dzięki tej metodzie powłoka lakiernicza utrzyma swój dobry stan nawet przez kilka lat,
Woskowanie lakieru — podstawowy rodzaj zabezpieczenia lakieru auta. Polega na nałożeniu wosku na lakier, tworząc ochronną warstwę. Woskowanie wykonuje się w celu zabezpieczenia lakieru przed szkodliwym działaniem słońca, deszczu, śniegu i drobnymi zarysowaniami. Najczęściej stosuje się po jednoetapowej korekcie lakieru. Tę formę ochrony lakieru wybierają osoby, które chcą w niedrogi sposób zabezpieczyć lakier swojego auta,
Powłoka polimerowa — składa się z polimerów, które tworzą elastyczną, trwałą i hybrydową warstwę ochronną na lakierze. Cienka powłoka chroni auto przed zabrudzeniami, kwasami, a także promieniowaniem UV. Powłoka polimerowa daje silny efekt hydrofobowy, który odpycha wodę i kurz. Dzięki czemu mycie auta staje się przyjemnością. W porównaniu do wosku powłoka polimerowa utrzymuje się dwa razy dłużej,
Powłoka kwarcowa — najbardziej zaawansowana metoda zabezpieczenia lakieru. Polega ona na nałożeniu cienkiej warstwy nanokompozytów kwarcowych. Zapewnia ona niezwykle twardą i trwałą ochronę przed zarysowaniami, promieniowaniem UV i innymi uszkodzeniami. Powłoki ceramiczne/kwarcowe są trwale związane zabezpieczaną powierzchnią. Nie znikną z niej, dopóki nie zostaną usunięte mechanicznie, np. poprzez polerowanie. Ta metoda bardzo mocno nabłyszcza lakier, dając efekt lustra. Polerowanie kwarcowe dedykowane jest osobom, które chcą, by lakier ich auta zawsze wyglądał perfekcyjnie. Efekt ten utrzymuje się nawet do kilku lat.

POLEROWANIE LAKIERU SAMOCHODOWEGO KROK PO KROKU

Proces polerowania lakieru samochodowego może być różny w zależności od wybranej metody. Jednak poniżej przedstawiamy ogólny opis krok po kroku tego procesu:

1. Przygotowanie samochodu

Przed rozpoczęciem polerowania należy umyć i oczyścić samochód z kurzu, brudu czy smoły. Lakier poddawany jest tzw. deironizacji i dekontaminacji. W tym przypadku można użyć szamponu samochodowego oraz glinki do oczyszczania powierzchni lakieru. Przed przystąpieniem do polerowania, samochód powinien być osuszony.

2. Ocenienie kondycji lakieru

Należy dokładnie ocenić stan lakieru samochodowego, aby określić głębokość rys, zmatowienia oraz innych uszkodzeń. Na podstawie tej oceny dobierana jest odpowiednia metoda polerowania. Po zaakceptowaniu przez klienta wybranej metody przystępujemy do kolejnych czynności.

3. Przygotowanie narzędzi i materiałów

Po dokładnym umyciu, osuszeniu auta i ocenie kondycji lakieru, wybierane są niezbędne narzędzia i materiały. Do wykonania tej usługi potrzebna jest maszyna polerska — polerka rotacyjna lub oscylacyjna. Ponadto dobierane pady polerskie (gąbki, mikrofibry), a także wysokiej jakości pasty polerskie o różnej gradacji ściernej.

4. Wybór odpowiedniej metody polerowania

Na podstawie oceny lakieru oraz potrzeb klienta, wybierana jest właściwa metoda polerowania. Dobór odpowiedniej metody korekty lakieru samochodowego jest bardzo ważny i zależy od efektu, który chcemy uzyskać.

5. Zastosowanie wybranej metody polerki

Polerowanie jednoetapowe rozpoczyna się od nałożenia odpowiedniej pasty polerskiej na pad. Następnie używamy maszyny polerskiej do polerowania lakieru. Ważne jest, aby pracować na małych obrotach, równomiernie rozprowadzając pastę polerską. Ponadto należy kontrolować ciśnienie oraz prędkość maszyny. 

Polerowanie dwuetapowe rozpoczyna się od nałożenia pasty polerskiej o większym ścierniwie. Po to, aby usunąć głębsze rysy i oksydację. Następnie używamy pasty o mniejszym ścierniwie, aby wygładzić powierzchnię lakieru i uzyskać połysk.

6. Kontrola efektów polerowania lakieru

Po zakończeniu procesu polerowania należy sprawdzić powierzchnię lakieru pod różnym kątem światła. Po to, aby upewnić się, że wszystkie rysy i niedoskonałości zostały usunięte oraz uzyskano pożądany połysk.

7. Zabezpieczenie lakieru

Na tym etapie nakłada się wosk, powłokę polimerową lub kwarcową zgodnie z wybraną metodą. Pozostawia się do wyschnięcia i utwardzenia, a następnie delikatnie poleruje powierzchnię miękką ściereczką z mikrofibry.

8. Ostateczna kontrola

Dokładne sprawdzenie lakieru auta pod różnymi kątami i warunkami oświetleniowymi. Po to, aby upewnić się, że uzyskano satysfakcjonujący efekt oraz odpowiednie zabezpieczenie. W razie potrzeby poprawić ewentualne niedoskonałości.

9. Utrzymanie efektów polerowania

Po zakończonej usłudze udzielamy klientowi porad dotyczących zachowania efektów polerowania. Rekomendujemy częste ręczne mycie pojazdu i unikanie myjni bezdotykowych. Istotne jest również używanie profesjonalnych kosmetyków samochodowych. W przyszłości warto także planować przeglądy i korekty ochrony lakieru karoserii.

10. Zakończenie usługi

Ostatnim krokiem jest wręczenie klientowi kluczy oraz dokumentacji potwierdzającej wykonane prace. Zaprezentowanie efektu polerowania i zabezpieczenia lakieru karoserii. Ponadto omówienie dalszych rekomendacji dotyczących pielęgnacji i utrzymania pojazdu.

Polerowanie samochodu w Shaggyclean

Przeprowadzenie procesu polerowania samochodu krok po kroku jest kluczowe dla uzyskania profesjonalnych efektów oraz zadowolenia klientów. Właściwe przygotowanie, wykonanie i utrzymanie efektów polerowania gwarantują długotrwałą ochronę i atrakcyjny wygląd pojazdu.

Profesjonalne polerowanie może zwiększyć wartość samochodu. Sprawiając, że jego wygląd zbliży się do stanu fabrycznie nowego. Dzięki temu właściciele aut zyskują dodatkowy atut podczas sprzedaży pojazdu. To natomiast pozytywie wpływa na potencjalne oferty kupujących.

Do wykonania każdej z powyższych metod polerskich pracownicy Shaggyclean wykorzystują najwyższej jakości pady oraz pasty polerskie. Po przeprowadzonym procesie polerowania lakieru nakładana jest odpowiednia powłoka; woskowa, polimerowa, czy kwarcowa. Co więcej, oferujemy sposób realizacji usługi door to door. Oznacza to, że przyjedziemy po Twoje auto pod wskazany adres. Wykonamy usługę i odstawimy auto w dogodne dla Ciebie miejsce. Cena takiej usługi ustalana jest indywidualnie. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony https://shaggyclean.pl/.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top